چشیدن “چای نعنا” در قلم ضابطیان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تجربه نیوز_ریحانه نعمت الهی ،نشست رونمایی کتاب ” چای نعنا ”  روز پنج شنبه۳ اسفند ماه در کافه کارفه برگزار شد .

مراسم ساعت شانزده شروع و اهالی فرهنگ به انتهای کوچه بیژن آمدند.
آغاز مراسم از داخل کافه صدای ساز و سنتور پخش شد و بازدیدکنندگان با چایِ نعنایی و شیرینی، پذیرایی شدند و در بخش دیگر، کتاب جدید به فروش می رسید.
ضابطیان دقایقی پشت تریبون قرار گرفت و از مسئولین نشر مثلث، مسئولان هماهنگی و دوستان و مخاطبان اش تشکر کرد، در ادامه درباره سفرنامه جدید اش که سوغات سفر به مراکش است، گفت.
پس از وی، حامد اکبری توضیحاتی راجب مراسم رونمایی داد.
مراسم با ورود ضابطیان به جایگاه خود و در فضای آزاد ادامه یافت.

احسان محمدی، حبیب رضایی، پریوش نظریه، گلاره عباسی، سروش صحت، هوشنگ مرادی کرمانی و… از هنرمندان حاضر در این مراسم بودند.

جشن رونمایی در ساده ترین حالت ممکن و گفتگوی مستقیم هنرمندان با طرفداران خود پیش می رفت و به قول احسان محمدی که از نویسندگان فوق العاده رادیو شب است و قضاوت او به عنوان نویسنده تخصصی: “اصرار منصور ضابطیان بر سادگی ست و به نمی خواهد که شگفت انگیز به نظر برسد و برعکس تاکید دارد که” خودش” باشد، او جوری می نویسد که خواننده حس کند همان طعمی که می خواند را چشیده است و با نویسنده در یک مسیر هم قدم بوده است ، ضابطیان و به صورت کلی تیم برنامه سازی او سعی نمی کند شگفت انگیز باشد و مثل خود مردم است”
میزان جمعیتی که برای مراسم رونمایی در کافه کارفه آمده بودند، شاهدی ست بر حرف شاهین شرافتی که قلم ضابطیان را در برهوت کتاب نخواندن باعث آمدن مردم به مراسم رونمایی می داند و از این بابت خوشحال است.
صحبت های مژده لواسانی نیز بر صحت این مطلب افزود : منصور ضابطیان همه چیز را خوب می بیند و در شرح آنها بسیار موفق است، شیرین روایت کردن هنر ضابطیان است.
در ادامه مراسم عکاسان و خبرنگاران که لا به لای صف امضا گزارش های خود را تهیه کردند.
ضابطیان معتقد است سفر به کشور ها و شهر های کمتر شناخته شده باعث میشود دیگران بیشتر راجب این مکان ها بدانند و اولین تاثیر سفر بر روی زندگی خود انسان و دیدگاه آدم است، دیدن آدم های مختلف روی طرز فکر تاثیری خوبی دارد و به خصوص برای یک مجری موثر است.
وی درباره انتخاب سایت باهوک و فروش کتاب امضا شده خود از طریق سایت گفت در زندگی جدید و عصر پیشرفت تکنولوژی باید تلاش کرد که روند کارها آسان تر شود و انتخاب این سایت به همین علت بود.
منصور ضابطیان، طرفدار کتاب و کتاب خوانی ست و علاقه اش را با معرفی کتاب های مختلف در برنامه هایش اثبات می کند و برای او قصد تبلیغ کتاب هایش را ندارد و هدف اش ترویج فرهنگ مطالعه است.
ضابطیان معتقد است روزگار دچار تغییرات زیادی شده است و به طبع آن نوشتن مطالب کوتاه با حجم کم تحت تاثیر این تغییرات است.
در اثناء امضا کتاب ها، ضابطیان با طرفداران خود عکس می گرفت و طرفداران اش نیز برای او دست نوشت هایی به رسم یادگار می آوردند تا در برنامه رادیو شب از آن مطالب استفاده شود و رفتار صمیمانه ضابطیان با هوادارانش از دیگر ویژگی های این هنرمند همه فن حریف است.

 

 

منبع : اختصاصی تجربه نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *