درباره ما

 

  • آنچه را باید گفت ….

 

آمده ایم تا در بهبود فضای رسانه ای سینمای ایران تاثیر مثبتی – هر چند کوچک – بگذاریم و تمام تلاشمان این است که یک رسانه حرفه ای و تاثیر گذار در حوزه سینما باشیم.

“تجربه” به هیچ نهاد، ارگان و تشکل سینمایی و غیر سینمایی وابسته نیست و از حیث مادی و معنوی به صورت کاملا خصوصی و مستقل اداره می شود.

اطلاع رسانی سالم و صحیح  و ارائه  تحلیل و همچنین گفت وگو با اهالی سینما و کارشناسان با هدف کمک به بهبود و اصلاح سینمای ایران درعرصه های تولید، اکران و مدیریت از مهم ترین اهداف و وظایفی است که برای خود تعریف کرده ایم.

تلاشمان بر آن است که علاقه مندان جدی سینما درهر جایگاهی بتوانند از سایت استفاده کنند. علاقه مندان جدی سینما مخاطبان اصلی سایت اند و سینماگران و هنرمندان، مدیران سینمایی، اهالی رسانه و… نیز از مخاطبان مهم سایت به شمار می آیند.

وظیفه اجتماعی ما ایجاب می کند کشف و بیان حقیقت سرلوحه کارمان باشد. ما کاری را که به گمانمان صحیح است انجام خواهیم داد. خود را ملزم به مصلحتی جز این سه مصلحت نمی دانیم؛ مصالح کلان مملکت، مصلحت سینمای ایران و مصلحت رسانه خودمان.

قانون اساسی، قوانین رسمی کشور و قانون مطبوعات تنها قوانینی هستند که خود را موظف به مراعات آن میدانیم و وهیچ قانون نانوشته و غیررسمی دیگری را به رسمیت نمی شناسیم. طبعا احترام به آداب و سنن و اعتقادات مذهبی را هم بر خود فرض می دانیم.

از ورود به حریم خصوصی اشخاص پرهیز خواهیم کرد و حیثیت شخصی افراد را محترم خواهیم شمرد. 

تلاش می کنیم امانتداری را به عنوان یکی از اصول اخلاقی و حرفه ای رعایت کنیم. چه در قبال مخاطبانمان و چه در قبال آنها که با ما مصاحبه می کنند و خبر می دهند.

از اتفاقات و فیلم های خوب سینما حمایت می کنیم و نقد و تحلیل هایمان همگی با هدف کمک به کلیت سینماست و سینما را ناگزیر می دانیم که به نقد تن دهد. بر این باوریم که کمبود تحلیل یکی از مشکلات مهم سینماست و رسانه ها می توانند این خلا را چه در حوزه تولید و اکران و چه در حوزه مدیریت پر کنند. از این رو “ تجربه” تلاش می کند در حوزه نقد و تحلیل که از دل یادداشت ها، نقدها، گفت و گوها و گزارش ها بیرون می آید، فعال تر باشد گرچه از خبر نیز چشم پوشی نخواهد کرد.

سرعت به شرط دقت و صحت و تلاش برای تولید محتوای اختصاصی در کنارنقل از مطالب و اخبار سایر رسانه ها مبنای کار “تجربه” خواهد بود. تلاش می کنیم پایبندی به اصل سرعت مانع کوشش برای جستجو و اطمینان از صحت و سقم خبر پیش از انتشار نشود ولی اگر اشتباهی مرتکب شویم مسلما خود را موظف می دانیم در اسرع وقت آن را اصلاح کنیم. صحت، دقت و سرعت ارکان اصلی محتوایی سایت اند.

اتفاق مهم و مبارکی که می تواند در هر رسانه ای رخ دهد، مورد اعتماد قرار گرفتن توسط مخاطبان است. ما نهایت تلاش خود را صرف خواهیم کرد که با رعایت اخلاق چه درساحت عمومی و چه درحوزه اخلاق رسانه مورد اعتماد مخاطبانمان، اعم از علاقمندان سینما، دست اندرکاران سینما و همکاران رسانه ای قرار بگیریم.

معتقدیم نقد جدی و موشکافانه که یقینا عاری از توهین و سرشار از استدلال و منطق است، می تواند کمک حال سینما و سینماگران باشد و اطمینان داریم سینماگران و مسوولان خردمند هرگز از نقد جدی و منطقی – حتی اگر منفی قلمداد شود- نخواهد هراسید و نخواهد رنجید.  همانقدر که سینما کاریست جدی، کار رسانه ای هم همینطور است و اگر جدی تر نباشد کمترجدی نیست.

آمده ایم تا بمانیم. به رسانه های مشابه خودمان احترام می گذاریم و تلاش های آنان را ارج می گذاریم. براین باوریم که نه ما جای آنها را تنگ خواهیم کرد و نه آنها جای ما را. به همین خاطر از تعامل و همکاری صمیمانه با آنان استقبال می کنیم ولی طبعا از هیچ کوششی برای ارتقای سایت خودمان و بهتر شدن هرروزه تجربه فروگذار نخواهیم کرد.”تجربه” به تمام سینماگران و همکاران رسانه ای ادای احترام می کند و امیدوار است همکاری و همیاری آنها را به همراه داشته باشد.

 

 

  • تلاشگران رسانه خبری و تحلیلی تجربه 

 

صاحب امتیاز و مدیر مسئول : محمد تقی واشقانی فراهانی

جانشین مدیر مسئول و سردبیر : حسین واشقانی فراهانی

روابط عمومی : زینب رفعتی 

مدیر اجرایی : شیما احدی 

پشتیبانی سایت : الهام نخست 

 

دبیر سرویس عکس : نیلوفر اسدی 

همکاران سرویس عکس : علیرضا مطیعیان | پارسا یوسف

 

دبیر سرویس خبر : میترا باباعلی – هومن نشتائی 

همکاران سرویس خبر :ریحانه نعمت الهی 

 

دبیر سرویس چند رسانه ای :علیرضا مطیعیان

همکاران سرویس ویدیو : امین احمدی | پارسا یزدانی| سارا غندوی

 

مجری پروژه: گروه فرهنگی هنری ماتیسا 

 

  • راه ارتباطی با ما :